Lazer Epilasyon

LAZER EPİLASYON NEDİR?

Lazer epilasyon, belli bir dalga boyunda olan lazer ışığının tüy köklerine uygulanması ve kıl köklerinin kurtularak oradan yeniden kıl çıkmasının engellenmesi yöntemidir. Uzman kişilerin kontrolünde olan lazer epilasyon cihazı, sadece tüylerin yok edilmesinin amaçlandığı alana yönlendirilir. Bu bakımdan olumsuzlukların, istenmeyen durumlar yaşanmasının da önüne geçilebilir. Kişinin kıl kökünün gücü, lazer epilasyonun uygulandığı cihazın dalga boyu, etkisi, uygulayıcının uzmanlığı gibi pek çok etken lazer epilasyondan alacağımız olumlu sonucu etkileyecektir. Işığın, enerjinin tam olarak verildiği alandaki kıl kökleri zayıflar, bir sonraki seans zamanına kıllar çok daha zayıf, cansız olarak çıkmaya başlar. 2-3 seans sonrasında ise lazer epilasyonun etkisi çok daha net olarak gözle görülür. Genel olarak en fazla 7-8 seans içinde de tüm tüyler sonsuza dek bitebiliyor.

LAZER EPİLASYON NASIL YAPILIR?

Lazer epilasyonda, lazer ışını gönderme yetisi bulunan bir cihaz vardır ve bu cihaz uzmanın kontrolünde, onun hareket kabiliyetinde kullanılarak istenmeyen tüylerin köklerine lazer ışığı, enerjisi gönderilir. Bu işlemde lazer ışını cildin üzerinden geçerek kıl kökünde bulunan foliküle işler, nüfus eder, onu tahrip eder. Bu ışınların kıl folikülüne verdiği yoğun ısı, onun hasar görmesine ve bir sonraki seansa kılların daha cansız çıkmasına ya da ilerleyen dönemde hiç kıl çıkmamasına yol açar.

LAZER EPİLASYON KİMLERE YAPILMAZ ?

Hamileler, Hamilelik şüphesi bulunanlar, Kısırlık tedavisi görenler,
Kılları beyaz, sarı ve kırmızı renkte olanlar, Ayva tüyü diye adlandırılan yumuşak ve az görünür şekilde tüylere sahip olanlar,
Hormon bozukluğu olanlar ve bunun için tedavi görmeyenler ya da tedavi aşamasında olanlar,
Güneşlenmekten ya da solaryuma girmekten dolayı teni bronz olanlar, Lazer epilasyonundan hemen sonra uygulama bölgesi güneşe maruz kalacak olanlar,
Son 1 ay içinde cildi soyarak gerçekleştirilen peeling yaptıranlar, Son 6 ay içinde Roacutan kullanmış olanlar,
Cildinde aktif bir lezyon, açık yara bulunanlar, Cilt kanseri teşhisi konanlar veya cilt kanseri tehlikesi bulunanlar,

LAZER EPİLASYON KİMLERE YAPILIR ?

Lazer epilasyon, cildin üzerinden uygulanan ve sadece kıl köklerine hasar veren bir uygulamadır. Bu bakımdan doğru yöntemler kullanılarak, uzman kişilerin uyguladığı lazer epilasyonun kişiye her hangi bir zararı yoktur. Bu bakımdan hemen her cilt tipine, her kıl türüne, her yaşa uygun bir lazer epilasyon yöntemi, cihazı bulunuyor.


Patients Reviews

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing.

İletişime Geçin